Polsko-duńska firma z branży mięsnej światowym wzorem na COP24 w Katowicach

Biogazownia Koczała moc 2,126 MW

Zrównoważona produkcja mięsa i jej neutralność dla środowiska, inwestycje w biogazownie oraz uprawy oparte o zasady zrównoważonego rolnictwa – przedstawiciel mającej swoją siedzibę w Polsce firmy Goodvalley będzie odpowiadał na pytania dyplomatów z europejskich i południowoamerykańskich rządów. Wystąpienie odbędzie się podczas trwającego COP24 w Katowicach. Niewykluczone, że ze względu na otwartą formułę spotkania, podczas niego poruszone zostaną także inne istotne kwestie z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

Celem zbliżającego się wydarzenia (12 grudnia 2018 w godz. 14:30-15:30) jest pokazanie, że w walka ze zmianami klimatycznymi musi obejmować również sektor prywatny i jak ważną rolę odgrywa dialog między nim a decydentami. Członkowie parlamentów z Europy i innych części świata: Linnéa Engström (Parlament Europejski), Hanna Sarkkinen (Finlandia), Lars Haltbrekken (Norwegia), Rickard Nordin (Szwecja), Karin Gaardsted (Dania) oraz dodatkowo Joao Henrique Alves Cerqueira (Brazylia) będą pytać przedstawicieli zaproszonych firm (w tym Toma Axelgaarda z Goodvalley) o działania sektora prywatnego, które przyczyniają się do zrównoważonego rozwoju.

Tom Axelgaard z firmy Goodvalley

Cieszy nas to, że rozwiązania, które są wykorzystywane przez nas w Polsce, stają się wzorem dla firm z całej Europy i świata, także tych działających w krajach, które charakteryzują się wysoką świadomością ekologiczną. Tematyka naszego wystąpienia obejmie zrównoważoną produkcję mięsa, możliwą neutralność produkcji dla środowiska, oraz inwestycje na terenie Polski w biogazownie i uprawy oparte o zasady zrównoważonego rolnictwa – mówi Tom Axelgaard z firmy Goodvalley. Dodaje on także: Wierzymy, że dbałość o klimat to również samowystarczalność produkcji na potrzeby rynku lokalnego, bez konieczności importu czy eksportu. Skrócenie łańcucha dostaw przyczynia się do osiągania przez nas neutralnego bilansu węglowego – mówi Tom Axelgaard z firmy Goodvalley.

Wtorkowe wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Policy Coherence and Climate Legislation. Private sector in the spotlight”. Organizatorem wydarzenia w Nordic Pavilon będzie Rada Nordycka we współpracy z organizacją Haga Inititiative. Oprócz osoby reprezentującej spółkę Goodvalley w spotkaniu wezmą także udział przedstawiciele firm:  SWECO, Danfoss, Velux.

– Jesteśmy również przygotowani na dodatkowe pytania ze strony dyplomatów. Mamy nadzieję, że wspólnie wypracujemy kolejne ciekawe rozwiązania dla klimatu. Jest to bardzo ważne dla środowiska, jak również dla obecnych i przyszłych pokoleń – podsumowuje Tom Axelgaard z firmy Goodvalley.

Biogazownia Koczała moc 2,126 MW

Goodvalley to firma, która realizując statutową działalność, pamięta jednocześnie, że należy dbać o dobrostan zwierząt i środowisko naturalne.  Z roku na rok podejmuje coraz większą liczbę działań na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Aktywnie monitoruje emitowany poziom hałasu, odpadów, gazów oraz pyłów. Realizuje także program badania wód gruntowych na terenie gospodarstw oraz cieków wodnych w miejscach prowadzenia działalności. W ostatnim czasie Goodvalley dzięki produkcji odnawialnej energii w biogazowniach zmniejszyła emisję gazów cieplarnianych o 210 tys. ton rocznie i nieustannie pracuje nad zwiększeniem produkcji zielonej energii. Ma własne uprawy roślin, 8 biogazowni czynnych oraz 1 w budowie (zgodnie  z najnowszymi danymi KOWR to największa liczba tego typu instalacji w Polsce). Dzięki takim działaniom produkcja firmy pozostawia minimalny ślad ekologiczny, a bilans aktywności jest zbliżony do stanu równowagi. Utrzymanie neutralności produkcji pod kątem emisji dwutlenku węgla potwierdza certyfikat niemieckiej organizacji TÜV.  Pracownicy Goodvalley wierzą, że w ten sposób nie tylko działają na rzecz środowiska, ale też motywują inne osoby i firmy do społecznej odpowiedzialności za najbliższe otoczenie. Dlatego Tom Axelgaard z radością przyjął możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem podczas COP24 w Katowicach.

Dodaj komentarz